KANAL TIKANIKLIK AÇMA

KANAL TIKANIKLIK AÇMA

Her binanın zemin katında bulunan ortak ana hat borusu, atık suyun tesisat aracılığıyla kanalizasyona gönderilebilmesi için gereklidir. Pis suyun kanalizasyona ulaşması için borunun eğimli olması, üst katlardan dökülen sular binanın zemin katından geçmektedir. Üst katlarda tuvalet, mutfak, banyo gideri kullanıldığında suyun gitmediği görülürse, acil bir şekilde ana hat giderine müdahale edilmesi gerekir.

Bilinçsiz bir şekilde boruya atılan tuvalet kağıdı, sert cisimler, suda çözülmeyen atıklar boruların tıkanmasına sebep olmaktadır. Borularda tıkanıklığını önlemek için atılan cisimlere dikkat edilmesi gerekir.

Binanın ortak gideri olan boru, atıkların ve pis suyun birikip taşmaya sebebiyet verdiği zamanlarda bütün katlarda suyun gitmesine engel olur. Borunun tıkanma nedenleri arasında kağıt peçete,bez parçası, plastik cisimler ve yemek atıkları örnek gösterilebilir. Üst katların yanlış kullanımından dolayı oluşan gider tıkanıklığı çözümü daha zor hale gelmeden hemen giderilmelidir. Bu tarz sorunlarda kimyasal ilaç kullanımı ilk akla gelen yöntemdir. Fakat unutulmamalıdır bina gideri tıkanıklığı açma için kullanılan bu kimyasallar geçici çözümlerdir. Kalıcı çözüm için makineli gider tıkanıklığı açan firmalardan destek alınması gerekir.

Tıkalı Borular Nasıl Açılır?

 Boru içerisine robotlu makine gönderilir ve cihazın ucundaki döner başlıklar tıkanıklığın açılmasını sağlar.
 Tıkanıklık açıldıktan sonra bilgisayarlı sisteme sahip olan kamera gönderilerek tıkanıklığın neden olduğu atıklar tespit edilir.
 Boru görüntülendikten sonra ek olarak tesisat koruyucu ve tıkanıklık giderici kimyasal dökülür.
 Tıkanıklık açma işlemi tamamlandıktan sonra bol bol su dökülerek test edilir.

Bina ana hat, ortak gideri görüntüleyen firmamız, robotla pimaş boru tıkanıklığı açan robotlu ustalardan oluşmaktadır. Böylelikle boru tıkanıklığı açılmış olur ve biriken atıklar kamerayla yeri belirlenir.

 Eski zamanlarda ana hat gideri tıkanıklığını açmak için tesisatçıların kullandıkları yöntemlerin başında kırma ve dökme işlemini uygulardı. Fakat günümüzde kırarak gider tıkanıklığı açma işlemi gereksizdir. Teknolojinin gelişmesi artık sıradan tıkanıklık problemlerini basit bir hale getirmiştir.

Bina tesisatlarında oluşan tıkanıklıklar için günün 7/24 saati iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir ve oluşan tıkanıklıkları ortalama 10 dk. içerisinde açtırabilirsiniz.

BU HİZMET İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ