MUTFAK TIKANIKLIK AÇMA

MUTFAK TIKANIKLIK AÇMA

Ev hanımlarının gününün büyük bir kısmı mutfakta yemek yaparak veya temizlik yaparak geçmektedir. Bazı hanımlar da işi olmasa dahi mutfakta oyalanırlar. Günün böyle büyük bölümünü mutfakta geçiren biri, giderden su gitmezse, tıkanırsa ne yapar? Mutfak giderinin tıkanmasından dolayı canınız sıkılır ve aklınıza bir sürü şeyler gelir. Bu tıkanmadan bir de tesisatın eskimesinden dolayı, su sızıntıları meydana gelmektedir. Yani hem sizin rahatınız bozulur, hem de taşan sular ortalığı berbat ederek evinizi kirletir. Hem de tesisattan gidemeyen su aşağı sızmaya başlar. Bu kadar dert bir aradayken, üstüne bir de komşuyla uğraşırsınız. Halbuki önceden alınmış bir tedbir olsa, bu duruma gelinmezdi. Mesela mutfak giderleri yağlanmadan dolayı tıkanır, yağlanmayı engellemek için önceden yağ çözücüler kullanılırsa, boruda yağ birikmesi engellenir ve bu sayede gideriniz de tıkanmamış olur.

Tıkanan Mutfak Gideri Nasıl Açılır?

Evlerimizde meydana gelen mutfak gider tıkanıklıklarını ev hanımları kendi imkanlarıyla, yani kimyasal ilaç kullanarak açmaya çalışsa da bazen başarılı olamayabilirler. Halbuki bu kimyasalları tıkanmadan önce dökerlerse, başarılı olabilir. Hortum ve nalburdan alınan sustalarla da denemeler yapılır fakat sonuç alınamayabilir. Kendi bünyemizde çalışan ustalarımızın özverili çalışmaları sonucunda evinizin mutfak giderinde meydana gelen tıkanıklıkları, ekiplerimiz  robot makine ile tıkalı mutfak gideri açma işlemini başarıyla gerçekleştirirler. Bu tür mutfak gideri açma işlemlerinde, bizi tercih etmeniz durumunda ileride yaşayacağınız problemler için de yardım alabilirsiniz.

Mutfak Gideri Neden Tıkanır?

Mutfak giderlerinde yaşanan tıkanıklıkların bir kaç nedeni bulunsa da temelde sebepleri ikiye ayrılır. Bunlar; kullanıcı hatalarından kaynaklanan tıkanmalar ve usta hatasından kaynaklanan tıkanmalar. Mutfak giderim tıkandı nasıl açarım, diyorsanız öncesinde tıkanıklığın oluşmaması ya da tekrarlamaması için neler yapmanız gerekiyor bunlardan bahsedelim. Mutfak giderinin tıkanmaması için;

  • Yemek artıklarını lavaboya dökmemek,
  • Yemek yağları mutfak giderine boşaltılmamalıdır. Eğer boşaltılıyorsa da belirli aralıklarla yağ çözücü kimyasal kullanılarak tıkanmanın önüne geçilebilir.
  • Mutfak giderinin duvara bağlı olduğu sifon belirli aralıklarla temizlenmelidir.
  • Tüm bu listelediklerimizi yapmanıza rağmen sık sık mutfak giderinde tıkanma yaşıyorsanız tesisatı yapan ustanın yeterli eğim vermemesinden tıkanıklık yaşıyor olabilirsiniz.

Sürekli tıkanan mutfak gideri problemi yaşıyorsanız bizi arayarak kameralı cihazla mutfak gideri açma servisi talep edebilirsiniz.
Biz Sakarya Su Tesisat Selim Usta olarak evinizin mutfağında meydana gelmiş olan tıkanıklığın neden oluştuğunu araştır ve kalıcı çözümler üretiriz. Bizden sonra tekrar aynı sorunu yaşamayın diye, ne gerekiyorsa kameralı dedektörlerle noktasal olarak tespitini yapıp mutfak tıkanıklığınızla ilgili bilgi verildikten sonra tıkalı mutfak gideri açılma işlemine geçeriz. Tesisatta hata varsa, onun da neresi değiştirilmesi gerekiyorsa size izah edip gerekeni yaparız. Mutfaklarda meydana gelen su kaçakları genellikle giderden dökülen yağlardan ve su ile atılan pisliklerden meydana gelmektedir. Bu tür problemlerle karşılaştığınız zaman mutfak gideri açan Sakarya Su Tesisat Selim Usta arayabilirsiniz.

BU HİZMET İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ