TurkCoder.TK
» Gider Tıkanıklığı Temizleme
0535 769 58 12

Sosyal Medyada Biz}

Gider Tıkanıklığı Temizleme

Her binamın zemin katında bulunan ortak ana hat borusu, atık suyun tesisat aracılığıyla kanalizasyona gönderilebilmesi için gereklidir. Pis suyun kanalizasyona ulaşması için borunun eğimli olması, üst katlardan dökülen pis su ana giderden geçmektedir. Üst katlardan tuvalet,mutfak,banyo gideri kullanıldığında suyun gitmediği görülür ve bu durumda acilen ana hat gideri tıkanıklığını gidermek gerekir.

Binanın ortak gideri olan boru, atıkların ve pis suyun birikip taşmaya sebebiyet verdiği zamanlarda bütün katlarda suyun gitmesine engel olur. Binanın ortak gider borusunun tıkanma nedenleri arasında kağıt peçete,bez parçası, plastik cisimler ve yemek atıkları örnek gösterilebilir. Üst katların yanlış kullanımından dolayı oluşan bu gider taşması çözümü daha zor hale gelmeden hemen giderilmelidir. Bu tarz sorunlarda kimyasal ilaç kullanımı ilk akla gelen yöntemdir. Fakat unutulmamalıdır ki bina gideri tıkanıklığı açma için kullanılan bu kimyasallar geçici çözümlerdir. Kalıcı çözüm için makineli gider tıkanıklığı açan firmalardan destek alınması gerekir.

Tıkalı bina borusu açma
Boru içerisine robotlu makine gönderilir ve cihazın ucundaki döner başlıklar tıkanıklığın açılmasını sağlar
Tıkanıklık açıldıktan sonra bilgisayarlı sisteme sahip olan kamera gönderilerek tıkanıklığın neden olduğu atıklar tespit edilir.
Boru görüntülendikten sonra ek olarak tesisat koruyucu ve tıkanıklık giderici kimyasal dökülür.

Bina ana hat, ortak gideri görüntüleyen firmamız, ana hat borusu açan robotlu ustalardan oluşmaktadır.

Böylelikle ana hat borusu tıkanıklığı açılmış olur ve biriken atıklar kamerayla yeri belirlenir.

Eski zamanlarda ana hat gideri tıkanıklığını açmak için tesisatçıların kullandıkları yöntemlerin başında kırma ve dökme işlemini uygulardı. Fakat günümüzde kırarak gider tıkanıklığı açma işlemi gereksizdir. Teknolojinin gelişmesi artık sıradan tıkanıklık problemlerini basit bir hale getirmiştir.

Bina tesisatlarında oluşan tıkanıklıklar için günün 7/24 saati iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir ve oluşan tıkanıklıkları ortalama 45 dk. içerisinde açtırabilirsiniz.