TurkCoder.TK
» Klozet Takma
0535 769 58 12

Sosyal Medyada Biz}

Klozet Takma

KLOZET NASIL SÖKÜLÜR – DEĞİŞTİRİLİR
Selim Usta | sakarya Su Tesisat Ustası
Klozetinizde tıkanıklık, su kaçağı gibi sorunlar varsa veya yeni bir klozetile değiştirmekistiyorsanız öncelikle klozetinizi sökmeniz gerekmektedir.Klozet sökme işi bilgi ve bu tür işlere yatkınlık istemektedir. Ayrıcaklozet sökümü esnasında size yardımcı ikinci bir kişinin olması gerekebilir. Bu tür işlerde deneyiminiz yoksa klozetinizi söktürmek veya değiştirmek için tecrübeli bir tesisatçıdan yardım almalısınız aksi durumda hem kendinize hem de klozet ve diğer eşyalarınıza zarar verebilirsiniz. Bu uyarımızı dikkate almanızı öneririz. Yine de klozetinizi kendiniz sçkmeye karar verirseniz tüm sorumluluğun kendinize ait olduğunu unutmayınız.

Klozeti sökmeye başlamadan önce önlem amaçlı bina girişindeki ana vanayı, klozetin bağlı olduğu taharet ve ara muslukları kapatalım.

Spiral fleks hortumları taharet ( ara ) musluklardan bir anahtar yardımı ile söküyoruz.

Klozeti zemine sabitleyen vidaları anahtar yardımı ile söküyoruz. Eğer klozetin zemine temas eden yerlerinde silikon varsa falçata ( maket Bıçağı) yardımı ile silikonuda keserek söküyoruz.

Klozet bağlantı vidalarını ve varsa silikonu temizledikten sonra klozeti sağlam bir şekilde tutup kendimize doğru çekiyoruz. Bu işi iki karşılıklı olarak durarak yapması daha sağlıklı olacaktır.

Klozet sökümünü tatamladık. Bundan sonra bir arıza varsa bu arızayı araştırabilir veya yeni klozetimizin montajını yapabiliriz. Yeni klozet montajını nasıl yapacağınızı Klozet Montajı Nasıl Yapılır başlıklı sayfamızda görebilirsiniz